Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Najszybsze dwa kółka Mariana Kołodziejskiego

Redakcja, 16.06.2016, 13:39

Pierwsze miejsce w kategorii open i pierwsze w kategorii M5 (60 lat i więcej) wywalczył dzierżoniowski maratończyk rowerowy Marian Kołodziejski na XI Choszczeńskim Maratonie Rowerowym 11 czerwca.

← REKLAMA

To jego szósty supermaraton Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2016. W klasyfikacji generalnej na razie jest piaty w swojej kategorii.W Choszcznie przejechał dystans 274 km przy średniej prędkości ponad 36 km/h w 7 godz., 35 minut i 29 sekund, co pozwoliło mu stanąć na najwyższym podium.

W poprzednich maratonach szosowych poszło mu tylko nieznacznie gorzej. 5 czerwca w VI Supermaratonie Jastrzębi Łaskich w Łasku był 4 w kategorii M5 i 16 w kategorii open. Przejechał 219 km. Nieco wcześniej, 28 maja w Rewalu na III Supermaratonie Rewal Bike System był 5 w swojej kategorii i 14 w kategorii open z czasem 8 godz. i 27 minut na dystansie 301 km.

21 maja w VII Klasyku Radkowskim w Radkowie pokonał 195 km w godz. i 44 minuty, zajmując 3 miejsce w kategorii M5 i 18 open. W kwietniowych maratonach w Trzebnicy i Obornikach miał na dystansach 150 i 180 km 3 miejsce w swojej kategorii.

Nie jest to pierwszy rok, w którym Marian Kołodziejski potwierdza swoją wysoką formę i kondycję, utrzymując się w czołówce polskich maratończyków rowerowych. W 2014 roku przejechał 1008 km w ultramaratonie rowerowym Bałtyk-Bieszczady Tour, a w 2015 roku - pokonał dystans Paryż-Brest-Paryż - niewątpliwie najbardziej znany i zarazem najstarszy maraton długodystansowy na świecie. To ponad 1200 km, które przejechał w czasie ponad 60 godzin, z przerwą na sen. Co roku bierze też udział w większości rowerowych maratonów szosowych w kraju.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj