Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? Oto nasze propozycje!

Redakcja, 18.10.2017, 01:02

Która dzielnica Wrocławia będzie najlepsza dla rodziny z dzieckiem, a która nosi miano najbardziej prestiżowej? Gdzie kupić mieszkanie dla studenta? W którym miejscu powstaje najwięcej inwestycji? Sprawdź, która dzielnica Wrocławia najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

← REKLAMA

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze nowego mieszkania. Doskonale rozwinięta infrastruktura lub jej brak, odległość od centrum miasta - to czynniki przekładające się na komfort mieszkania.

Śródmieście - mieszkanie nad Odrą we Wrocławiu

Rejon Śródmieścia jest wyjątkowo atrakcyjny dla nowych mieszkańców ze względu na niewielką odległość od ścisłego centrum, bliskość głównych arterii komunikacyjnych, dostępność punktów usługowych i terenów rekreacyjnych.

Jedną z ciekawszych inwestycji w rejonie Śródmieścia są Promenady Wrocławskie zlokalizowane nad zrewitalizowanym nadodrzańskim nabrzeżem, które podnosi prestiż całej dzielnicy i działa jak magnes na nowych nabywców.

Fabryczna

W dzielnicy Fabryczna na szczególną uwagę zasługują okolice ulicy Grabiszyńskiej. To doskonałe miejsce do życia dla osób wchodzących na rynek pracy, ze względu na szereg nowych inwestycji oraz świetnie rozwiniętą infrastrukturę. Bliskość terenów zielonych takich jak Park Grabiszyński czy Las Oporowski pozwala na błyskawiczne "naładowanie baterii" bez konieczności wyjazdów za miasto w celu odpoczynku i rekreacji.

Krzyki

Krzyki nazywane są najbardziej prestiżową częścią miasta m.in. pięknej w wielu miejscach architekturze i licznym terenom zielonym. Atrakcyjność tej części miasta podnosi także doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami. Ceny mieszkań są nieco niższe niż w ścisłym centrum, dlatego wiele osób decyduje się na zakup mieszkań pod wynajem m.in. dla studentów (np. na osiedlu Nowy Gaj), ze względu na sąsiedztwo Uniwersytetu Ekonomicznego.

Krzyki to dzielnica chętnie wybierana także przez rodziny z dziećmi ze względu na liczne zielone tereny rekreacyjne takie jak Park Skowroni i Południowy oraz bliskość punktów usługowych oraz szkół i przedszkoli.

To nie do końca tak. Sektor biznesowy nie rozwija się przede wszystkim na Krzykach. Ja wiem, że to tekst pod określone potrzeby, jednak i tu musimy trzymać się w ryzach.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj