Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Smutek w świecie PiS-u

Redakcja, 28.03.2014, 19:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Choć część lokalnych mediów stwierdziło, że 3. pozycja Anny Zalewskiej na liście wyborcze PiS-u do Parlamentu Europejskiego to wysoka nota, niektórzy jej partyjni zwolennicy uważają zupełnie inaczej. Czy posłanka dostatecznie została doceniona za pracę w terenie?

← REKLAMA

Czemu trzecia? - pytają retorycznie sympatycy i niektóre osoby związane z PiS.

Anna Zalewska jest wyraźnie rozpoznawalną osoba w regionie. Jej działania głównie są skupione na pracy terenowej w pojedynczych miejscowościach, jak choćby podczas obrony likwidowanych szkół w gminie Nowa Ruda, burzliwych sesjach powiatowych w Kłodzku, oraz samym Dzierżoniowie czy w Bielawie.

- Zawsze merytorycznie przygotowana, jeżdżąca od spotkania do spotkania. Pani poseł nie boi się otwartych dyskusji, czy to z samymi mieszkańcami, czy z władzami samorządowymi. Widzieliśmy wiele razy ją w akcji w terenie. Stąd nasze zdziwienie. Naprawdę sądziliśmy, że za taki trud i pracę u podstaw zostanie przez górę doceniona przynajmniej 2. pozycją na liście - mówi członek PiS-u proszący o anonimowość. - Oczywiście akceptujemy decyzję władz i będziemy w pełni ją realizować. Trzecia pozycja na liście w żaden sposób nie zmniejszy naszych działań i poparcia dla innych kandydatów - dodaje.

Faktem jest, że Anna Zalewska to wyraźna twarz PiS-u w terenie. Stanowcza i niestroniąca od mocnych, publicznych wystąpień. Ciężko wymienić inna osobę z tak wyraźną charyzmą z tej partii. Często jej sama obecność powodowała, że na spotkania zjeżdżały się - tłumniej niż zawsze - okoliczne media i grono zaciekawionych osób.

Pozycja posłanki była skrupulatnie budowana od samego początku, czyli od wygranej w wyborach na prezesa okręgu w marcu 2012 roku. Pokonała przecinków, zdobywając miażdżącą liczbę głosów 134 delegatów, co stanowiło 93% poparcia.

Tak znaczący wynik i wzrost poparcia o 30% w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, w porównaniu do poprzednich lat, dawał wielkie nadzieje na wysoką pozycję na liście. Tak przynajmniej sądzili jej bliscy współpracownicy.

Zwyciężyła matematyka, wpływy i medialna rozpoznawalność?

Dawid Jackiewicz, jedynka na liście wyborczej, to były wiceprezydent Wrocławia, prezes zarządu okręgu we Wrocławiu, o bardzo dużym poparciu na tamtym terenie. Jego wpływy i rozpoznawalność oraz liczba wyborców, dają mu dużą przewagę nad innymi działaczami partyjnymi.

Kazimierz Michał Ujazdowski, drugi na liście, to były minister kultury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Osoba spoza regionu, która jednak faktycznie od samego początku zaangażowana była w rozwój struktur partyjnych we Wrocławiu. Była prawa ręka prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Anna Zalewska wyraźnie działa na ludzi. Wywołuje i pobudza emocje. Bez wnikania w jej poglądy i reprezentowaną linię partyjną jest silną, regionalną osobowością, wyraźnie widoczną w działaniu.

Tak sprawę komentuje Marek Rzechołka, działacz Prawa i Sprawiedliwości w powiecie dzierżoniowskim, pełniący funkcję członka Zarządu Okręgu Wałbrzyskiego PiS, asystent Anny Zalewskiej:

- Listy są już skonstruowane i zatwierdzone przez główne kierownictwo partii (Komitet Polityczny), tym samym rozpoczynamy okres kampanii wyborczej. Kandydatury osób zostały ściśle skonsultowane i zweryfikowane. Uważam, że mimo trzeciej pozycji na liście, daje to ogromne szanse szczególnie dla wyborców, do poparcia pierwszej kobiety na liście w osobie Anny Zalewskiej.

- Należy podkreślić, że w żaden sposób nie myślimy o rywalizacji, chodzi o merytoryczną akcję wyborczą i bezpośrednie spotkania z jak największa grupą mieszkańców, co da szansę wsłuchania się w problemy regionu. Myślę, że wszyscy rozpoczynamy z jednej pozycji, a merytoryka, charyzma, wiedza ekspercka powiązana z doświadczeniem kandydatów listy, pozwoli wybrać naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego - tłumaczy Marek Rzechołka, dyrektor Biura Anny Zalewskiej. - Życzymy powodzenia wszystkim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości i oczywiście w każdym działaniu będziemy ich wspierać. Musimy zmienić reprezentację, która faktycznie będzie realnym głosem Polski na płaszczyźnie PE - dodaje.

Lista kandydatów PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim:

1. Dawid Jackiewicz
2. Kazimierz Michał Ujazdowski
3. Anna Zalewska
4. Sławomir Kłosowski
5. Tadeusz Marczak
6. Marzena Machałek
7. Teresa Gibas
8. Jacek Tyniec
9. Wojciech Marciniak
10. Katarzyna Czochara.

Przeczytaj więcej o kampanii Prawa i Sprawiedliwości w Pieszycach: "Pieszycki proboszcz wspiera PiS" oraz "Ujawnili się".

 • Smutek w świecie PiS-u

  Redakcja, 28.03.2014, 19:54

  Fotogaleria zawiera 2 zdjęcia
  2
  Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
  4

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_181 (IP: *.*.89.50), 28.03.2014, 20:02
  Świnia przy korycie jak każda inna.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_169 (IP: *.*.13.127), 28.03.2014, 20:08
  Praktycznie nie znam Anny Zalewskiej, kojarzę za to dobrze Ujazdowskiego i jest on faktycznie związany z Dolnym Śląskiem, tak więc kolejność na liście jest prawidłowa.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_182 (IP: *.*.246.15), 29.03.2014, 01:53
  chyba Ty ?!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_182 (IP: *.*.125.207), 29.03.2014, 12:44
  Prawidłowa - tylko pod względem szybkiego skojarzenia twarzy i nazwiska.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj