Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czwarte z rzędu zwycięstwo OFM Bielawianki

Redakcja, 14.03.2016, 08:45

Meldujemy się w turnieju Półfinałowym o I ligę po wygranej 3:0 w trzecim meczu play-off z GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Mecz w Międzyrzeczu wygrywamy 3:1 (-23, 18, 17, 21) i tym samym odnosimy czwarte z rzędu zwycięstwo nad zespołem z Międzyrzecza w tym sezonie.

← REKLAMA

Cały zespół OFM Bielawianki Bester zasłużył na wyróżnienie, ale w sobotę do zwycięstwa kolegów poprowadził rozgrywający Kamil Durski, który po raz drugi raz w meczach fazy play-off otrzymuje wyróżnienie dla MVP spotkania. To dla całego naszego siatkarskiego środowiska oraz miasta Bielawa świetna informacja, bowiem po raz drugi z rzędu zagramy w Półfinale rozgrywek, której stawką jest awans do I ligi.

W pierwszej partii przegrywaliśmy już 17:13. Wówczas trener gospodarzy Marcin Karbowiak zdecydował się na zmianę w polu zagrywki, w miejsce Łukasza Tobysa wprowadzając Pawła Walczaka. Zmiana ta jednak nie przyniosła zamierzonego skutku, bowiem poradziliśmy sobie z zagrywką Walczaka i ponownie na parkiet wrócił Tobys. Co więcej OFM Bielawianka Bester zaczęła wówczas odrabiać straty. Najpierw zbliżyła się na dwa punkty 18:16 a następnie po dwóch błędach w ataku Krzysztofa Barana (zatrzymany blokiem i zepsuty atak) doprowadziliśmy do remisu po 20. Pogoń okazuje się skuteczna a dodatkowo wychodzimy na pierwsze prowadzenie w secie 20:21 (potem jeszcze prowadzimy 22:23), z tym że ostatnie trzy akcje padają łupem gospodarzy (między innymi zepsuty atak Kuby Daleckiego przy wyniku po 23) i to oni mogą się cieszyć z wygranej w partii otwierającej.

Dwie kolejne partie prowadzone były pod dyktando drużyny. W drugim secie prowadziliśmy 10:12 i 15:18, ale gospodarze potrafili zbliżyć się na jeden punkt straty 17:18. To było jednak wszystko na co było stać Orła Międzyrzecz w tym secie, ponieważ 6 punktów z rzędu zdobyła ekipa OFM Bielawianki Bester i było 17:24 (ostatecznie wygrana do 18). W trzeciej partii pogrom zaczął się już dużo wcześniej. Gospodarze zatrzymali się na 10-ciu punktach a my ich mieliśmy 15-cie, robiąc kilka punktów w jednym ustawieniu. Potem dołożyliśmy kolejne trzy punkty do przewagi i zrobiło się 12:20 i jasne było, że brakować nam będzie jednego seta do szczęścia i awansu już w sobotę do PÓŁFINAŁU rozgrywek o I ligę. Ostatecznie piłkę setową w trzeciej partii po ataku Michała Glinki zdobywamy przy wyniku 24:16. Seta kończą gospodarze autową zagrywką i wygrana do 17-tu staje się faktem.

W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie Orzeł Międzyrzecz jeszcze "podniósł rękawice" i stawił silny opór, ale tylko do …. 21 punktu. Praktycznie od stanu 11:12 dla OFM Bielawianki Bester, to gospodarze albo prowadzili 1-2 punktami, albo na tablicy wyników był remis. Nokautujący cios zadaliśmy od wyniku 21:20 dla gospodarzy, kiedy do naszym łupem padło pięć punktów z rzędu. Najpierw nie udaje się siatkarzom Orła wybronić naszego ataku, potem sędzia odgwizduje Przemysławowi Strajchowi podwójne odbicie, dokładamy asa na libero Marcinie Wanacie i zatrzymujemy w ataku Łukasza Tobysa. Robi się 21:24 i już w pierwszej piłce meczowej kończymy to spotkanie za sprawą kolejnego asa serwisowego Piotrka Janiaka (tym razem na Strajchu), przypieczętowując tym samym awans do Turnieju Półfinałowego o I ligę.

Znamy już wszystkich rywali naszego zespołu w Turnieju Półfinałowym, o którego organizację będziemy się starać (22-24.04.2016). Są to zespoły KS Espandon II Szczecin i KS Stal Grudziądz z grupy 1 oraz MKST Astra Nowa Sól z naszej grupy. Szczecinianie mieli ułatwioną sprawę, bo awansowali dalej bez rozegrania żadnego spotkania. Stało się tak, ponieważ ze względów finansowych z rywalizacji play-off wycofał się najlepszy zespół po rundzie zasadniczej KS Chełmża. W drugiej parze z grupy I walka toczyła się najdłużej, bo na dystansie czterech spotkań. Ostatecznie Stal Grudziądz wygrała trzy spotkania z zespołem Wilki Wilczyn i to z właśnie z Grudziądzem zagramy w półfinale na Turnieju. Natomiast z naszej grupy 2 dobrze nam znani siatkarze z Nowej Soli dosyć niespodziewanie, bo zaledwie w trzech meczach play-off odprawili z kwitkiem wicelidera po rundzie zasadniczej AZS Zielona Góra.